Elektroninės cigaretės istorija

Šiame technologijų amžiuje turbūt sunkiai rastume sričių nepaliestų mokslo pažangos. Rūkymas, tabakas, cigaretės taip pat ne išimtis.

2003 metai, Kinų farmacininkas, išradėjas Hun Lik (buvęs rūkalius) sukūrė pirmąjį elektronikos prietaisą skirtą imituoti rūkymo procesą – elektroninį nikotino inhaliatorių. Laikui bėgant šis prietaisas buvo pakrikštytas elektronine cigarete (electronic cigarette).

Nuo 2006 metų elektroninės cigaretės ėmė plisti Europoje bei Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Elektroninė cigaretė yra „marketingo“ sugalvotas pavadinimas. Iš tiesų tai visiems senai žinomas  inhaliatorius, o procesas vadinamas "garinimu", o ne "rūkymu". Nors elektroninė cigaretė ir primena rūkymo procesą, tačiau ji nieko bendra su rūkimu neturi, Jūs garinate.

 

Europa

Į Europą E-cigaretės atkeliavo, kuomet „Ruyan“ jas oficialiai pristatė Overseas Promotion konferencijoje Austrijoje.

Legalumas:

Danijos Medicinos Agentūra nikotino turinčias E-cigaretes priskyrė prie medicininių preparatų. Todėl prekyba jomis yra licencijuojama.

Suomijoje nikotino neturinčias Ecigaretes pardavinėti leidžiama. Draudimas taikomas tik nikotino turinčių kasečių (skysčio kapsulė) prekybai. Nikotinas laikomas narkotine medžiaga ir tokių gaminių prekybai reikalingas leidimas.

Kaimyninėje Latvijoje Sveikatos Apsaugos Ministerija įspėjo apie galimą e-cigarečių žalą, tačiau prekyba jomis yra visiškai legali.

Olandijoje e-cigarečių naudojimas ir prekyba yra legali, draudžiama tik reklama.

Norvegijoje e-cigaretes savam naudojimui, galima atsivežti tik iš kitos Europos Ekonominės Zonos valstybės.

Švedijoje, kaip ir Suomijoje prekyba e-cigaretėmis be nikotino leidžiama.

Anglijoje elektroninių cigarečių prekyba yra legali. Jos pardavinėjamos net užeigose, kavinėse, restoranuose.

Amerika

Elektroninė cigaretė Jungtinėse Amerikos Valstijose yra legali, tačiau keliose valstijose yra draudimo atvejų. 2010 m. rugsėjo mėn. Maisto ir Vaistų Administracija (FDA) pareiškė, kad imsis priemonių reguliuoti prekybą e-cigaretėmis, nes jose yra narkotinė medžiaga – nikotinas.  2010 m. FDA pralaimėjo bylą teisme norėdama priskirti jas prie medicininių gaminių ir taip apriboti jų prekybą. Nuo 2011 m. balandžio 25 d. Ecigaretės traktuojamos kaip atitikmuo kitiems tabako gaminiams ir rimtesnių apribojimų prekybai nėra.