Visos prekės

Sužinok apie akcijas pirmas

E-cigaretės veikimo principas

 

Elektroninę cigaretę sudaro įkraunama ličio jonų baterija, „mikro čipas”, kaitinimo elementas ir skysčio kapsulė, į kurią pilamas e-skystis. Skystis būna su nikotinu (stiprumą galima pasirinkti) arba be nikotino. Atkreiptinas dėmesys ir tai, kad nikotinas, kuri įeina į elektroninių cigarečių skysčio sudėtį yra sintetinis, o ne augalinio pagrindo.

Elektroninės cigaretės veikimo principas paprastas. Ličio jonų baterijoje įtaisytas mikroelektroninis įtaisas duoda impulsą kaitinimo elementui, kuris garina kasetėje esantį skystį, o jis virsta vandens pagrindo garais. Tai suteikia realų rūkymo efektą, be kenksmingų tabako dūmų, kuriuose yra per 4000 kenksmingų cheminių junginių iš kurių per40 A lygio kancerogenų (medžiagos kurios oficialiai pripažintos sukeliančios vėžį ir kitas labai sunkias ligas). Rūkant tabaką susidaro dujos į kurių sudėtį įeina: anglies monoksidas, anglies dioksidas, azoto oksidai, amoniakas, vandenilio cianidas ir daug kitų pavojingų medžiagų. Taip pat rūkant tabaką išsiskiria kietosios dalelės tokios kaip: nikotinas, dervos ir t.t., o cigaretei „einant į pabaigą“ susidaro itin aukšta temperatūra ir išsiskiria net radiacija.

E-skystis

Elektroninės cigaretės kasetės viduje yra sandari  talpykla, į kurią pilamas elektroninių cigarečių skystis. Bendri visiems e-skysčiams komponentai: augalinis glicerinas (angl. „VG based“ - naudojamas maisto pramonėje), propilenglikolis (angl. „PG based“), aromatikliai, vanduo ir jei pageidaujama nikotinas. Garų skonis ir kitos savybės priklauso nuo šių medžiagų santykio esančio el. cigarečių tirpale.

Jei e-skystyje yra didesnis kiekis augalinio glicerino, tai įtraukiamų garų tirštumas bus didesnis, tačiau skonis ne toks sodrus (švelnesnis). Propilenglikolis suteikia sodresnį skonį, tačiau garų tirštumas ne toks gausus. Taip pat daugiau propileno glikolio turintys skysčiai bus stipresni, tačiau  gana „aštrūs“.

 

E-skysčių stiprumai yra:

 

Be nikotino: 0 mg. nikotino

Silpnas: 6 mg. - 11 mg. nikotino

Vidutinis: 12 mg. – 14 mg. nikotino

Stiprus: 18mg. – 24 mg. nikotino

Pats stipriausias e-skystis turi 36 mg. nikotino. Iš praktikos galiu pasakyti, kad nerekomenduoju, nes mane asmeniškai ištiko stipresnis nikotino perdozavimo požymis nei pykinimas.

 

Nikotino perdozavimo požymiai:

 

Silpnumas

Pykinimas

Padažnėja kvėpavimas

Svaigsta galva

Gausiai išsiskiria seilės

Gali prasidėti traukuliai