Apie elektroninę cigaretę

 Elektroninė cigaretė yra naujos kartos prietaisas skirtas imituoti rūkymo procesą, kurio metu  patenkinamas tiek fiziologinis tiek psichologinis rūkymo poreikis. Tai naujos kartos elektroninis prietaisas, kuris tiek savo išvaizda tiek pojūčiais labai panašus į įprastą tabako cigaretę.

 

Atkreipiame dėmeįs į tai, kad e-cigaretė yra rinkodaros veiklos vardas. Tai visiems senai žinomas  inhaliatorius, ar dar kitaip garintuvas, o procesas vadinamas "garinimu", o ne "rūkymu". Užsienyje e-cigaretės turi savo terminą – „Electronic Nicotine Inhalator (elektroninis nikotino inhaliatorius)“. Nors e-cigaretės įtraukiami ir išpučiami garai  ir primena rūkymo procesą, tačiau tai nieko bendra su rūkimu neturi. Išpučiami garai yra bekvapiai, todėl ją galima naudoti visur: namuose, biure, kavinėje ir pan., o svarbiausia, kad tai visiškai nekenkia aplinkiniams.

 

E-cigaretė išrasta Kinijoje ten šis produktas ir užpatentuotas, todėl visos teisės priklauso šiai šaliai. Kitos šalys kuria tik savo prekių ženklus, nors dažnai ir skelbiasi kaip gamintojos. Vienintelė gamintoja yra Kinija.

 

Dažniausiai elektroninės cigaretės kokybę atspindi jos kaina. Tačiau kaip ir daugelis kitų prekių e-cig taip pat klasifikuojamos pagal klases. Pigi elektroninė cigaretė dar nereiškia, kad bloga. Renkantis e-cigaretę reikia žinoti ko jūs tikitės iš jos. Jei Jūs nesate užkietėjęs rūkalius, arba kardinaliai mažinate rūkymo kiekį ir e-cigarete reikalinga ne gausiam vartojimui, tai užtenka pačios pigiausios ekonominės klasės elektroninės cigaretės. O jei esate užkietėjęs rūkalius ir neketinate savęs ir toliau riboti, o e-cigaretė reikalinga kaip pakaitalas tabako cigaretėms, tokiu atveju reikės galingos e-cigaretės, kuri žinoma bus brangesnė.

 

CE, RoHS ir SGS sertifikatai parodo, kad produkcija pritaikyta Europos, Amerikos bei Azijos rinkoms.

E-cigarečių būna trijų rūšių: vienos, dviejų ir trijų dalių.

Vienos dalies elektroninės cigaretės yra vientisos ir nedalomos. Baterija jos gamybos metu yra sujungiama su kaitinimo elementu ir skysčio kapsule. Vienos dalies el cigaretės dažniausiai būna vienkartinio naudojimo t.y pasibaigus elektroninių cigarečių skysčiui ji tiesiog išmetama. Dažnai naudojama pabandymui, kelionėse, lėktuvuose, kavinėse, restoranuose ir pan. Ne senai pasirodė pakraunamos vienos dalies el cig, jas galima pildyti e-skysčių bei pakrauti bateriją. Jos galiojimo laikas baigiai kai susidėvi baterija. 

Šiuo metu dviejų dalių el-cigaretės yra labiausiai paplitusios. Jas sudaro e-cigaretės baterija su integruotu kaitinimo elementu ir skysčio kapsulė.

Trijų dalių elektroninės cigaretės sudarytos iš e-skysčio kapsulės, kaitinimo elemento bei baterijos.

Allen‘as Carr‘as parašė populiarią knygą, kurioje išsamiai išdėstė būdą, kaip mesti rūkyti be didelių  pastangų. Pagrindinė knygos mintis – tai baimės panaikinimas.

Autoriaus teigimu, nikotino vartojimas nėra stipri fizinė priklausomybė.  Jei užkietėjęs rūkalius staiga meta rūkyti, dėl to pasireiškiantys fiziniai simptomai dažniausiai nėra tokie sunkūs, kaip patiriami žmonių, kenčiančių nuo alkoholio ar narkotikų priklausomybės ir bandančių staiga atsisakyti šio įpročio. Skirtingai nuo rūkymo, staigus alkoholio ar narkotikų „metimas“ gali pasibaigti net mirties.

 

Didžiausi rūkalių patiriami sunkumai yra nesusitvarkymas su psichologine priklausomybe.

 

Elektroninė cigaretė sulaukė tokios didelės sėkmės, nes jos panaikina tą baimės jausmą, kad žmogus daugiau niekada negalės rūkyti. Tai tarsi „sumuštinis“ dietos metu, nuo kurio nestorėjama. Žmogus palaipsniui gali mesti rūkyti nesukeldamas sau diskomforto.

Rašytojas A. Diuma rašė: „...aš padėjau į šoną cigaretę ir prisiekiau, kad niekada neberūkysiu. Priesaikos niekada nesulaužiau“.